czwartek, 12 kwietnia 2012

Sprzedam mieszkanie: sporządzenie planu mieszkania


Przeglądałem już wiele ofert sprzedaży mieszkań (sam jeszcze nie dawno szukałem mieszkania do kupienia), muszę jednak przyznać, że oprócz zdjęć ważny jest szkic/plan mieszkania. Dzięki niemu potencjalny kupujący może lepiej stwierdzić jak dane mieszkanie wygląda/co można w nim ustawić, jeszcze przed oglądaniem go w rzeczywistości.

Nie trzeba być inżynierem, grafikiem lub architektem by przygotować taki plan. Wystarczy mniej więcej narysować kształt pokoi i innych pomieszczeń (z ew. zaznaczeniem wymiarów i takich elementów jak WC, umywalka, kabina prysznicowa, wanna, zlew, gaz itp...).
Nie trzeba mieć kosztownego oprogramowania typu CAD. Można plan przygotować w prostym programie graficznym, programie do tworzenia prezentacji (np. Powerpoint, Impress). Lub wykorzystać oprogramowanie dedykowane do rysowania schematów, np.: płatne Ms Visio lub darmowy LibreOffice Draw. Ostatecznie plan możesz naszkicować nawet na kartce papieru i następnie ją zeskanować lub zrobić jej zdjęcie.
Pamiętaj jednak im plan czytelniejszy, tym lepiej.
Dla przykładu ja narysowałem następujący plan (korzystając z darmowego LibreOffice Draw):

Jesteś zainteresowany/zainteresowana kupnem opisywanego mieszkania? Skontaktuj się +48 534 100 965 lub mieszkanieokrzei@gmail.com. Dodatkowe informacje też na stronie: https://sites.google.com/site/mieszkanienaokrzei .

1 komentarz:

  1. Koniecznie zerknij sobie na mieszkania wrocław - teraz ceny tych mieszkań są naprawdę rewelacyjne! Nie mogę się doczekać przeprowadzki! Od jakiegoś czasu żyję sobie na wyższym poziomie, więc mogłem sobie pozwolić na zakup bez kredytu, ale kredyt jest przecież tym samym, co płacenie właścicielowi mieszkania :)

    OdpowiedzUsuń